ma:
holnap:
Irinyi János

Irinyi János

Üdvözöljük Létavértes város közigazgatási portálján
Skip Navigation LinksKezdőlap > Település > Sport > Iskolai sport
Iskolai sport


Helytálltak a váltóink Székesfehérvárott

Május 27-én a IV. korcsoportosok országos atlétikai bajnokságát rendezték meg Székesfehérváron, ahol az Arany János iskola tanulói is érdekeltek voltak. A fiú 4x1000 méteres, és a lány 4x600 méteres váltónk, Hajdú-Bihar megye bajnokaként szerzett jogot az indulásra, és a kimondottan erős 24 csapatos mezőnyben a lányok 17., a fiúk 19. helyezést érték el. Gratulálunk nekik!

A csoportképen:
Álló sor balról: Koroknai Tibor testnevelő, Csíkja Rudolf,Vásárhelyi Norbert, Mezei Benjámin, Veres László, Bertóthy Tamás testnevelő
Guggolnak: Szabó Kitti, Borbély Evelyn, Szabó Laura, Séber Bianka

Bertóthy Tamás

Atlétikai versenyek 2017. május 

A 4x600 méteres leány váltó, a 4x1000 méteres fiú váltó és a kislabda hajító bajnok Papp Kira vívta ki az országos versenyen való indulás jogát az Arany János iskolából
Ha május, akkor az atléták ilyenkor vívják körzeti és megyei versenyeiket. A legjobbak pedig részt vehetnek az Országos Diák Olimpián is.


 
Létavértesen
a Soporttelepen április 27-28-án megrendezett versenyen kilenc iskola (a 12-ből) 28 felsős és 23 alsós csapattal, összesen 306 tanulóval vett részt, ahol a derecskei Bocskai iskola szerezte meg az első helyet, amire már nagyon régen volt példa.
Iskolai létszámához képest pedig Hajdúbagos alkotott nagyot, hiszen szinte minden versenyzőjük éremmel térhetett haza. Az egyéni megyein is kiválóan szerepeltek, persze a létaiak is.
 
 

 

Arany érmesek az Arany Jánosból:
III.kcs. leány csapat: Papp Kira, Szabó Kamilla, Vásárhelyi Amanda, Ferenczi Lili, Karászi Nikolett, Balogh Nóra. A megyei versenyen 4. helyezést értek el!
IV.kcs. leány csapat: Szabó Kitti, Séber Bianka, Szabó Laura, Borbély Evelin, Tarján Renáta, Szilágyi Nikoletta. A megyei versenyen ezüst(!) érmet szereztek!
III kcs. egyéni: Papp Kira, IV kcs. egyéni: Szabó Kitti
 
Ezüst érmesek:
I.kcs. fiú csapat: Bódis Milán, Bertóthy Tamás, Milbik-Lantos Péter, Balogh Dominik, Tóth János, Szabó Kristóf
I.kcs. leány csapat: Vásárhelyi Tifani, Tóth Viktória, Apai Zsófia, Szabó Dorina, Fülöp Csenge, Vida Boglárka
IV.kcs.fiúcsapat: Mezei Benjámin, Vásárhelyi Norbert, Csíkja Rudolf, Oláh Mihály, Veres László, Gáspár Zoltán
I kcs. egyéni: Vásárhelyi Tifani
 
Bronz érmesek:
III.kcs. fiú csapat: Vida Csaba, Boldog László, Csíkja Márk, Rézműves Bence, Szatmári Marcell, Mezei Roland
II.kcs. fiú csapat: Szima Gergő, Huszti János, Bora Dávid, Hermeczi Balázs, Kerekes Balázs, Guba Dávid
I kcs. egyéni:Bódis Milán, IV kcs. egyéni: Szabó Laura





Létavértes Körzeti Atlétikai verseny éremtáblája
                                               A      E     B     ÉRMEK/CSAPATOK SZÁMA
1. Derecske Bocskai I.  6      4      5              15/8
2. Hajdúbagos Sinay M 4      5      2              11/7
3. Létavértes Arany J.   4      4      4              12/8
4. Hosszúpályi Irinyi J.    1      2      4                7/8
5. Létavértes Irinyi J.        1      1      0                2/8
6. Sáránd Kossuth L.      0      0      1                1/7
7. Monostorpályi Thuolt I.0     0      0                0/3
8. Pocsaj Lorántffy Zs.    0      0      0                0/1
9. Álmosd Bocskai I.       0      0      0                0/1
 
 

 

 

 

 

 

Megyei atlétikai verseny

Május első hetében már a megyei versenyek zajlottak a debreceni Gyulai István atlétikai stadionban a továbbjutó létai diákok részvételével.

A 29 fős csapat igencsak kitett magáért, hiszen 3 aranyérmet -és ezzel az országos versenyen való indulás jogát is kivívták-, 3 ezüstérmet és 6 bronzérmet szereztek.
I. helyezés: 4x600méteres leány váltó: Séber Bianka, Szabó Laura,Szabó Kitti,Borbély Evelin, 4x1000 méteres fiú váltó: Mezei Benjámin, Vásárhelyi Norbert, Karászi Károly, Veres László, kislabdahajítás: Papp Kira Leila 43,33 méter.

 
II. helyezés: leány súlylökés: Szilágyi Nikoletta 8,33 méter, leány 1500m: Séber Bianka, IV.kcs lány csapat
 
III. helyezés: leány súlylökés: Krasznai Erika 7.98 méter, fiú súlylökés: Mezei Benjámin 10,56m, 1500 m futás: Horváth Bianka, kislabda hajítás: Vásárhelyi Amanda 36,74m, 4x100m III. kcs. fiú váltó: Boldog László, Vida Csaba, Rézműves Bence, Szatmári Marcell, 4x100 m IV. kcs. fiú váltó: Mezei Benjámin, Csikja Rudolf, Vásárhelyi Norbert, Veres László


 
Az országos versenyt a IV. kcs.-nak Székesfehérváron (két váltó csapat) május 25-26-án, míg a III. kcs.-nak Debrecenben június 22-én (Papp Kira) rendezik.
Felkészítő nevelők: Koroknai Tíbor, Hadady Mónika, Bertóthy Tamás, Herzné Egri Hajnalka, Nyakné Hevesi Judit.
Bertóthy Tamás



11 aranyérem a körzeti úszóversenyen



Tizenegyedik alkalommal került megrendezésre a Körzeti Úszóverseny,
melyen 19 vértesi, 6 derecskei és 46 létai diák vett részt.



Egyik rajt pillanatképe

Régebben Hosszúpályiból, Pocsajból és Monostorból is jöttek gyerekek, ám évek óta már csak ez a három iskola tud versenyzőket kiállítani. A 24 versenyszámból (melyben a gyors-, hát-, és mellúszó számok szerepeltek) az Arany János iskola tanulói 11 számban diadalmaskodtak, e mellett 16 második és 16 harmadik helyet szereztek meg.

Felkészítők: Hadházi Mónika, Koroknai Tíbor, Bertóthy Tamás, Mányi Csaba



Nagy Józsefné igazgatónő érmet ad át Szima Gergőnek, aki két számban is aranyérmes lett


Arany érmesek (két számban):   Szima Gergő (mell, gyors), Balogh Dominik (hát, gyors), Harmati Dorottya (hát, gyors), Szabó Viktória (hát, gyors).

Arany+ ezüst érmesek:               Borbély Evelin (hát, gyors) Fülöp Csenge (mell, gyors).

Arany érmesek:                           Kontor Zsófia (mell),

Ezüst érmesek (két számban):   Szabó Gergő (hát, gyors), Apai Liliána (hát, gyors), Gáspár Zoltán (hát, gyors),

Ezüst + bronz érmesek:           Papp Kira (mell, hát), Milbik-Lantos Péter (mell, gyors), Hermeczi Ivett (hát, gyors), Tarnóczki Milán (gyors, mell).

Ezüst érmesek:                          Hermeczi Balázs (mell), Laczkó Fanni (mell), Pénzes Tekla (mell), Tarnóczki Dorina (hát),

Bronz érmesek (két számban):   Deli Lilla (mell, hát), Kovács Sándor (hát, gyors),

Bronz érmesek:                         Szabó János (mell), Kalmár Barbara (mell), Papp Zétény (mell), Balogh Bence (hát), Nagy Eszter (gyors), Jónás Réka (gyors), Vida Levente (gyors), Földi Judit (gyors)


ÉREMTÁBLÁZAT:

HELYEZÉS                  ISKOLA         ARANY EZÜST  BRONZ ÖSSZ
1.      Arany J. Isk. Létavértes                    11            16           16         43
2.      Bocskai I. Derecske                          7              5             1         13
3.      Irinyi J. Ált Isk. Létavértes                  6              3             6         15                                      Kép és szöveg: Bertóthy Tamás